Regional Representatives

North East

Roland Aube
James Young
Lisa Barazutti

North West

Kevin Cleghorn
Paul Brett

Toronto

Lai-King Hum
Shelley Timms
Kathleen Howes

Central East

Robert Besunder
Sherry Darvish
Robert Freedman

Central South

Janis Criger
Ken Hagan
FayAnn Guilbeault
Virginia Mendes da Costa

East

David Dwoskin
Lyon Gilbert

 

South West

James Branoff
Paul Parlee

Central West

Beverly Martel
Raj Sharda
Eric Nadler

Membership

East

Deputy Judge Anthony Zuber
Deputy Judge Bruce Leach
Deputy Judge C. Roderick Rolston
Deputy Judge Caroline Kelly
Deputy Judge Christine M. La Casse
Deputy Judge Claudine Girault
Deputy Judge David Y. Dwoskin
Deputy Judge Donald J. White
Deputy Judge Ed Kafka
Deputy Judge Edward Masters
Deputy Judge Elizabeth Osborne
Deputy Judge Franco Giovanniello
Deputy Judge George C. McNeely

Deputy Judge Gina L. Cockburn
Deputy Judge Hank Witteveen
Deputy Judge Ian R. Stauffer
Deputy Judge J. David Crowe
Deputy Judge Jacques Menard
Deputy Judge Jean-Pierre Quintal
Deputy Judge Jennifer Arrigo
Deputy Judge Joanne Hurley
Deputy Judge John D. Simpson
Deputy Judge Julie Bergeron
Deputy Judge Laura E. Joe
Deputy Judge Lucie Laperriere
Deputy Judge Lyon Gilbert

Deputy Judge Raymond H. Gouin
Deputy Judge Robert G. Julien
Deputy Judge Rohan G. Bansie
Deputy Judge Rosalind Conway
Deputy Judge Samantha Iturregui
Deputy Judge Shane A. Kelford
Deputy Judge Theresa Van Luven
Deputy Judge Terrance J. McCarthy

Retired:
David R. Shelly
Michael J. Houle
Harold McNeely
Judith Millard

Central East

Deputy Judge Abraham Davis
Deputy Judge Andrew M. Mae
Deputy Judge Brian Kinnear
Deputy Judge Bruno Di Gregorio
Deputy Judge Charles S. Morison
Deputy Judge Ching Yuen Kitchen
Deputy Judge Dan Dooley
Deputy Judge Dalton Burger
Deputy Judge David A. Morin
Deputy Judge DeeAnn Gonsalves
Deputy Judge Donald J. Lange
Deputy Judge Elisabetta Pace
Deputy Judge Elliott Goldstein

Deputy Judge Fay McFarlane
Deputy Judge Farah Karmali
Deputy Judge Jeffrey G. Brown
Deputy Judge John F. L. Rose
Deputy Judge John William Jack Davis
Deputy Judge Lawrence F. Wallach
Deputy Judge Lorraine A. Bortolussi
Deputy Judge Marc Lemieux
Deputy Judge Mart A. Pikkov
Deputy Judge Martina Shaw
Deputy Judge Pamila Ahlfeld
Deputy Judge Paul W. Dusome
Deputy Judge Paul Kupferstein

Deputy Judge Raymond G. Selbie
Deputy Judge Robert Rossi
Deputy Judge Robert A. Besunder
Deputy Judge Robert Freedman
Deputy Judge Sarah O’Connor
Deputy Judge Shirley R. Wales
Deputy Judge Tania Perlin
Deputy Judge Theiva Mohan
Deputy Judge Victor L. Vandergust
Deputy Judge Vincent Stabile
Deputy Judge W. Mark Burch
Deputy Judge C. Sherry Darvish

Retired:
Therese Reilly

Central West

Deputy Judge Andrew Drury
Deputy Judge Angelo A. Serafini
Deputy Judge Beverley Martel
Deputy Judge Brandi Neil
Deputy Judge Carol VandekHoek
Deputy Judge Carrie Bellan
Deputy Judge Cathy Hoffman
Deputy Judge David W. Acri
Deputy Judge Donald G. Kidd
Deputy Judge Eric Nadler
Deputy Judge Fareen Jamal
Deputy Judge Frances M. Wood
Deputy Judge H. Jane Robertson

Deputy Judge Ian K. Latimer
Deputy Judge J. Brian McNulty
Deputy Judge Judith A. Birchall
Deputy Judge Jack Zwicker
Deputy Judge Karen Thompson-Harry
Deputy Judge Katherine Livingstone
Deputy Judge Kenneth Kelertas
Deputy Judge Kim Twohig
Deputy Judge L. Ruthanne Bowker
Deputy Judge Laura E. Oliver
Deputy Judge Lois E. Payne
Deputy Judge Marek S. Malicki
Deputy Judge Marlon Roefe

Deputy Judge Michael Tweedie
Deputy Judge Preet Kaler
Deputy Judge Rajneesh Sharda
Deputy Judge Rochelle Greene
Deputy Judge Ross C. McLean
Deputy Judge Ross H. Thomson
Deputy Judge Sheri Richardson
Deputy Judge Stuart W. Henderson
Deputy Judge Todd Jenney
Deputy Judge William S. Aird

Retired:
H. Robert Barlow

North West

Deputy Judge Clare A. Brunetta
Deputy Judge Cheryl Siran
Deputy Judge Jack Jamieson
Deputy Judge Kevin G. Cleghorn
Deputy Judge Paul Brett

Toronto

Deputy Judge Anne C. McNeely
Deputy Judge Bruce Garrow
Deputy Judge Catherine M. Buie
Deputy Judge Christopher Ashby
Deputy Judge Cynthia Fromstein
Deputy Judge Dan O’Connor
Deputy Judge Deborah Anschell
Deputy Judge Gerard Levesque
Deputy Judge James Minns
Deputy Judge Jane Ferguson
Deputy Judge Kathleen A. Howes
Deputy Judge Lai King Hum
Deputy Judge Louie Reznick

Deputy Judge Lynn Wheatley
Deputy Judge Marvin Huberman
Deputy Judge Michael Bay
Deputy Judge Miray B. Cheskes Granovsky
Deputy Judge Mark Gannage
Deputy Judge Nathalie Boutet
Deputy Judge Orly Kahane-Rapport
Deputy Judge Paul J. Martial
Deputy Judge Shelley Timms
Deputy Judge Susan Ungar
Deputy Judge Thomas H. Clemenhagen
Deputy Judge Wennie Lee
Deputy Judge William C. De Lucia

Deputy Judge Winnie W. Wong
Deputy Judge Z. Jack C. Prattas

Retired:
Licio E. Cengarle
Lydia Stewart Ferreira

Central South

Deputy Judge A. Douglas Burns
Deputy Judge Anthony G. Lados
Deputy Judge Brian K. Marotta
Deputy Judge Charles A. Morrison
Deputy Judge Cindy A. Martin-Hrycak
Deputy Judge Claude F. Leduc
Deputy Judge Daniel J. Fife
Deputy Judge David T. Bogdon
Deputy Judge Deborah L. Ditchfield
Deputy Judge Deborah L. Scime
Deputy Judge Dermot P. Nolan
Deputy Judge FayAnn Guilbeault
Deputy Judge James G. Battin

Deputy Judge James H. Bennett
Deputy Judge James Marentette
Deputy Judge Jane Weary
Deputy Judge Janis P. Criger
Deputy Judge Jay State
Deputy Judge Kenneth N. Hagan
Deputy Judge Marcel D. Mongeon
Deputy Judge Mark S. Grossman
Deputy Judge Michael D. Lannan
Deputy Judge Michael E. Cobb
Deputy Judge Paul Oddi
Deputy Judge Peter Quinlan
Deputy Judge Robert G. Nairn

Deputy Judge Roderick H. McDowell
Deputy Judge Shelley M. McGill
Deputy Judge Sondra Gibbons
Deputy Judge Terry Marshall
Deputy Judge Virginia S. Mendes da Costa

Retired:
Douglas Brown
Robert J. Lefebvre
David W. Black
Joan M. MacDonald

North East

Deputy Judge Edmond J. Paquette
Deputy Judge Eric McCooeye
Deputy Judge Gerard E. McAndrew
Deputy Judge J. Roland H. Aube
Deputy Judge Jay Meunier
Deputy Judge Lisa. F. Barazzutti
Deputy Judge Lisa Lund
Deputy Judge M. James Mason
Deputy Judge Michael E. Thurston
Deputy Judge Wayne A. Chorney

Retired:
Terence E. Land

South West

Deputy Judge Avril Farlam
Deputy Judge Alicia Tymec
Deputy Judge Bruce H. Blake
Deputy Judge Byron P. Westfall
Deputy Judge Carolyn Gray
Deputy Judge Christine Riley
Deputy Judge Dan Mailer
Deputy Judge David Miller
Deputy Judge Elena Dempsey
Deputy Judge Edward Posliff
Deputy Judge Glenn C. Walker
Deputy Judge Jack Sullens
Deputy Judge James Branoff

Deputy Judge Janet Whitehead
Deputy Judge Jeffrey J. Hewitt
Deputy Judge Joanne Beasley
Deputy Judge John Hanbidge
Deputy Judge Karol F. Dycha
Deputy Judge Kenneth J. Brooks
Deputy Judge Kristen L. Hales
Deputy Judge Mike O’Malley
Deputy Judge Norman B. Pickell
Deputy Judge Paul J. Trudell
Deputy Judge Paul Parlee
Deputy Judge Richard Shaheen
Deputy Judge Salim Khot

Deputy Judge Stephen J. Andari
Deputy Judge Steve Schenke
Deputy Judge Theodore Crljenica
Deputy Judge Trudy Mauth

Retired:
Joseph F. Belecky
Celia A. MacDonald
Paul L. Lepine